Artykuły Brydżowe News

Artykuł o Nauce Brydża w Świecie Brydża

8 par, 22,5WK w turnieju, sędzia bez licencji, a do wygrania 0 pkl-i. Dlaczego więc o tym piszę i czemu komuś miałoby się chcieć o tym czytać? Może dlatego, że turniej odbył się w pierwszej w Polsce Szkole Brydża Sportowego dla dorosłych, 13 uczestników turnieju gra w brydża 7 miesięcy, a pozostałe 22,5WK to Piotr Tuczyński ? wielokrotny Mistrz Świata w kategoriach juniorskich oraz Justyna Stankiewicz i Piotr Jassem ? prowadzący zajęcia w tej właśnie szkole. Trzeci nauczyciel ? podpisany pod tym artykułem musiał tym razem się pogodzić z rolą sędziego.

 

W tym nietypowym turnieju niespodziewanie nie zwyciężył żaden utytułowany zawodnik, a Andrzej Rudzki i Krzysztof Klamka ? uczestnicy zajęć. Pierwszy z nich odnosił już sukcesy w grze towarzyskiej, postanowił jednak spróbować sił w brydżu sportowym. Ten drugi zaczynał od kursu: ?Od zera do asa?, który zaczął się w marcu. Przepisem na sukces okazało się dopasowanie ?Andrzej gra ”agresywnie” ja bardziej stagnacyjnie? – komentuje szczęśliwy zwycięzca, który w turnieju wyprzedził Janusza i Piotra oraz Ninę i Michała. Ten ostatni dzięki wysokiemu miejscu dostał statuetkę dla najlepszego gracza jesieni. W klasyfikacji długofalowej wyprzedził Jacka, który długo prowadził w niej przed ostatecznym turniejem i swoją partnerkę Ninę.

 

O zwycięstwie pary zdecydowało takie oto rozdanie:

 

DW1032
Q
W10
AKQ32
K9876
654
864
59

J10987
Q9753
1064
A54
AK32
AK2
W87

 

Rozgrywający, uprzedzony kontrą zrezygnował z impasu atutowego i szarpnął asa pik. W drugiej lewie przygotowując efektowną paradę. Przeciwnik jednak zepsuł całą zabawę i nerwowo wbił się królem atu i poszukał lewy treflowej u partnera. Z wygraniem kontraktu już nie było problemu.

 

Kursy są chwalone przez uczestników. ?W Nauce Brydża podoba mi się świetna atmosfera i to, że nie ma głupich pytań. Prowadzący szkołę – bracia Jassem oraz p. Dyrektor(jak żartobliwie nazywana jest Justyna) nastawili się na praktyczne stosowanie zagadnień teoretycznych.? W kolejnym kursie, już w styczniu, uczestniczyć będą mogli nie tylko Poznaniacy. Z Nauki Brydża skorzystają też w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Szczecinie, a szkolić będą same znakomitości z Piotrem Zatorskim, Konradem Araszkiewiczem, czy Jackiem Ciechomskim na czele! Więcej informacji o kursie można znaleźć na stronie www.naukabrydza.pl

Powiązane wpisy

ostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.